4 bucuk yıl önce

Mahşer

 
Katılım
20 Nis 2008
Ynt: 4 bucuk yıl önce

:) perşembenin gelişi çarşambadan belli olur. balık baştan kokar vs..

Mevzuu insanlığın kurtuluşu içinse önce kendini kurtarmaktan başlayacaksın kendi zincirlerini çözmeden diğerlerin zincirini çözemeyiz:)
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: 4 bucuk yıl önce

Mahşer' Alıntı:
Mevzuu insanlığın kurtuluşu içinse önce kendini kurtarmaktan başlayacaksın kendi zincirlerini çözmeden diğerlerin zincirini çözemeyiz:)
bütün başlı başına vahid midir? yahut parçaların toplamından mı ibarettir?

eğer suale ikinci şıktan bakarsanız çiçeğin yaprak gövde ve kökten müteşekkil olduğunu söylersiniz. halbuki çiçek için; hava, su, güneş, toprak, arz cazibesi kanunu yani topyekun bir alem lazımdır...bunlardan biri bile eksik olursa çiçek olmaz...
imdi bir hadis:
"komşusu açken tok yatan bizden değildir"

buyurunuz "biz"in ne olduğunun cevabı burada ve bütünün nasıl muhafaza edileceğinin cevabı burada, onların hareket şekli burada, illet ve illiyet burada...

bakınız meseleyi temellendirelim...
türk milleti 300 küsür yıldır ve belki de daha uzun bir zamandır bir ricat çağında yaşıyor.kanaatimce bu ricatta yegane müessir Hak yolundan ayrılmaktır.mesele eğer ki kendini kurtarmak meselesi ise "kendi"mizi tarif etmeliyiz...yok eğer bir takım idare-i maslahatlar ile zevahiri kurtarmaya çalışırsak netice şu an içine düştüğümüzden farklı bir şey olmaycaktır zira bizden evvelkiler de "anlık" çareleri "derman" bildikleri ve tatbik ettikleri için bugün bu haldeyiz...

evvela muhasebe...başka bir şeye luzum yok!

sevdiğinizi düşündüğüm şairden:
"soruverse ben neyim ve bu hal neyin nesi"
 

Mahşer

 
Katılım
20 Nis 2008
Ynt: 4 bucuk yıl önce

Onlar;"Türk´ü madde planında kurtardıktan sonra ruh planında helak edici"
yakın tarihimizin şahsiyet garibesi , insanlık tarihininse meşhur hainleri olarak nitelenen biz olmak şurunundan bihaber "ben bana ben için" düsturunda köpekleşerek yaşamayı sanat dalları arasında( entrikal siyasetçi) sokan yandaş toplyabilmiş "kubur fareleri".

Biz olmanın içinde örnekleyeceğim -daima içlerinde ; birşeyler olmalı değişim,gelişim, dönüşüm,bölüşüm gibi "durun kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokak" diyerek kollarını açıp , halk olmaktan çıkarak yığınlar haline dönüşmüş şuursuz bilinçsiz güruha "nereye ?" sorusunu soracağı günü kollayan ADAMLAR olabilmek için dirsek,kol,bacak,gövde,kafa,saç,diş çürüten, bu manalara mukim bu manaları kendinde bulanlar olabilir.

Şikayet ettiğim tek nokta "Neden beni dost olarak görmediniz?" bin yıldır Anadolu toprakları Türk 'ün himayesinde idi sömürgesinde değil.
Vedahi Balkanhalkı ve Ve tüm avrupa ve Kuzay Afrika ve Asya(özyurdum) ve kuzeyde iskandinav/rus ve Peygambelerin Peygamberine Millet olabilmek şansına erişmiş Arap (şeyhleri)
Halide Edip Adıvar'ın Büyük Sultan AHmet mitinginde bağırdığı gibi " Bizim savaşımız devletlerin halklarıyla değil ordularıyla" ajanlarıyla,beynini yıkayıp salıverdikleri perişan şahsiyetlerle.

Allahım Bu ne kara yazgıdır Kıtalarla savaşan bir millet nezman silahları gömeceğiz :(

Ve tek şikayet ettikleri nokta ; " Türkler neden müslüman oldular bunları müslüman yapan kim?" "senin olmuyorsa kendine benzet" planları 300 yıllık stratejik bir senaryodur. Şuanda Dinler savaşı sözkonusu. Suud ailesini vahabileştiren güç(Ehli sünnetten saptırmak suratiyle),şuanda kapımızda tam tamları çalan "Ilıman İslam" senaryosuylada Türkü eldivengibi oturmuş dininden soğutmak yerine , aynı din içerisinde bir takım (refofmlar) yaparak kendileştirme çabasındadır.

Şimdi size bir soru ; Bir devletin yasama,yürütme,yargı organlarından hangisini elegeçirirseniz o devletin kaderiyle istediğiniz gibi oynarsınız?
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: 4 bucuk yıl önce

Yürütme zannımca çünkü

ayaklarınla değil de onların isteklerine göre(kukla gibi )Yürütme ....
 
Katılım
26 Nis 2007
Ynt: 4 bucuk yıl önce

Mahşer' Alıntı:
dininden soğutmak yerine , aynı din içerisinde bir takım (refofmlar) yaparak kendileştirme çabasındadır.
Burası can alıcı nokta! Kendileştirme, çıkarlar doğrultusunda kullanılabilen nesnelere dönüştürme..
Çok daha tehlikeli, bugünün en büyük silahı; nesneleştir ve kendi içinde erit..