ayıp ettiniz beyler!!!bir mesaj bile yazmadan konu silmek yeni adet mi burda ???

medet

 
Katılım
6 Haz 2006
ayıp ettiniz beyler bayanlar,sayfanın adminleri yöneticileri her ne iseniz işte ....
hadi siyaset kelimesi geçtiği için birinci açtığım konuyu kaldırmanızı anladımda meşveret divanında da sansür mü başlıklı konuyu neden kaldırdığınızı anlamadım...
anlamadığım bir şeyde bana bu konuların kaldırıldığına dair herhangi bir mesaj göndermiş olmamanız...hepinizi esefle kınıyorum arkadaşlar...
sansüre kılıf olarak siyasi konularda tartışmaların seviyesinin çok düşürüldüğünü hakarete vardırıldığını söyleyemezsiniz.
hantepe heron olayı hakkında yazılıyorsa ve bu konuda ergenekon bağlamında düşünülürse siyasi bir konu olarak neden algılanıp kaldırılmadığını sormak isterim...
ben iki yüzlülükten nefret ederim beyler bayanlar derdiniz ne ise söyleyin ve standartlarıınıza,dünya görüşünüze uymadığımı düşünüyorsanız yazdıklarım sizi rahatsız ediyorsa üyeliğimi siliverin ama medeni insanlar gibi delikanlıca yapın bunu!!!
söyleyecek çok şeyim daha var ama büyük ihtimalle silineceği için zayi etmemek için yazmıyorum..selametle
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: ayıp ettiniz beyler!!!bir mesaj bile yazmadan konu silmek yeni adet mi burda ???

Dostum hele bir soluk al ya hu. O kadar hararetle yazıyorsun ki gözünün önündekileri dahi göremiyorsun. Zira biraz soğukkanlı olsan ve neler oluyor diye baksan mesele kalmayacak. Meşveret Divanında siyaset mevzuunun olup olmaması ile ilgili polemik başlığını " Tenkid ve Tanışma Bölümü"ne taşımıştım.Dİvandaki son iletilere de bakarsan anasayfada senin konunun listelendiğini göreceksin. Çünkü divan hakkında bir tenkitte bulunmuşsunuz ve dahi bunun olması gereken bölümü yukarıda zikrettiğim bölüm.

İnsanları töhmet altında bırakmak ve dahi çamur at izi kalsın düşüncesiyle "hadi ilk iletide siyaset vardı, ikincisini niye siliyorsunuz" teziniz çürümüştür ve bu mevzuda sizin samimiyetiniz ayaklar altına düşmüştür.

Diğer iletinizi (bahsettiğiniz iletiniz) ben kaldırdım, bunu kaldırmamın nedeni de kimseye saygım olduğu için değil, almış olunan bir karar var ve bunun tadbiki bu.Şayet ben de açarsam böyle bir konu yetkili arkadaşlar gerekeni yapacaktır. Siyaset bölümü "Serbest Kürsü" bölümünde "okunabilir" olarak yayıda. Zahmet edip oraya girer ve görüş bildirdiğim konulara bakarsan kime ne şekilde saygı duyup duymadığımı anlayabilirsin. Kim kimin oyuncağı olduğu da beni ilgilendirmiyor. Şerefsizlik yapan şerefsizdir.Hangi kurum ve kuruluştan olursa olsun. Kimse kendine maddi/manevi bir zırh arayamaz/aramamalı. Ve bu şerefsizlik kurumun değil kişinin şerefszliğidir.Ergenekonmuş. Benim tek bildiğim ergenekon var o da ergenekon destanıdır.

Heron mevzusunun açıldığı tarihte divanda henüz böyle bir karar(siyasi konuların gündeme getirilmemesi) alınmamıştı. Ki kaldı ki ilgili başlığı şimdi kontrol ettim, bir tartışma teşekkül etmemiş, ki etseydi de o başlık da kaldırılırdı.

Hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri kişinin, karşısındakinin görüşlerini mesnedsiz bir şekilde açıklaması (sen böyle düşünüyorsun, senin düşüncelerin bu gibi) ve bunun üzerinden onu yargılamaya başlamasıdır.Yaptığınız tam olarak bu. İlgili başlığı kaldıran benim ve kalkmış bana cemaatçi yaftası yapıştırmaya çalışıyorsun.Kim nereden olursa olsun insan olsun yeter bende. Hem yemezler ciğerim yemezler. Hele bu Ramazan ayında hiç yemezler. Üstelik kimin nereye mensup olduğu beni hiç ilgilendirmez. Benim nereye bağlı olduğumu merak ediyorsan, aç da oku divanı. Ben aziz Türk Milleti'ne bağlı bir milliyetçiyim sadece.Tamam mı koç...

Siyaset kaypak bir mevzu, üzerinde her kişi değil er kişi durabilir sadece. Eğer ki müsade edersen her kişiye bunlar ortalığı kin yumağına çevirir.Emsali mevcuttur. Kaldı ki korkarım ki siz de " her kişi " durumundasınız. Duygularını ve düşüncelerini dizgileyemeyen insan ve sağında solunda olanları göremeyen insan "siyaset" yapmasın mümkünse.Mümkünse önce etrafına baksın.İtiraf edeyim ben de bu zemin üzerinde durmaya güçlük çekiyorum.Çünkü sözler ağızdan çıktıktan sonra en kıymet verdiğin şahsı bile tarumar edebiliyor. Sonra toparlayabilene aşk olsun.

Hülasası Edebiyat Türkiye'de siyasetin konuşulmayacak olması bir "sansür" değildir. Kaldı ki sizinle bu sansürdü yahut değildi tartışması yapacak değilim.
 

medet

 
Katılım
6 Haz 2006
Ynt: ayıp ettiniz beyler!!!bir mesaj bile yazmadan konu silmek yeni adet mi burda ???

1.si açmış olduğum başlığı ilgili bölümde bulamayınca bütün siteyi bütün başlkları kontrol etmem mi gerekir yoksa sizin beni bu konuda bilgilendirmeniz mi daha uygun olur!!! ben edebiyattürkiyeyi epeydir takip eden bir üyeniz olarak bu kadar basit bir taşıma işleminden haberdar edilmeyi beklerdim sizden,tepkimin ve heyecanımın sebeblerinden birisi budur.
2.kaldırmış olduğunuz başlıkla ilgilide yine sormasam bir bilgilendirme mesajı gönderilmemiştir tarafıma.ve ne hikmetse aynı bölümde yer alan fethullah hocanın bir cümlesine dair başlıklı konu kaldırılmamış.zira demişsinizki yazınızda "Heron mevzusunun açıldığı tarihte divanda henüz böyle bir karar(siyasi konuların gündeme getirilmemesi) alınmamıştı. Ki kaldı ki ilgili başlığı şimdi kontrol ettim, bir tartışma teşekkül etmemiş, ki etseydi de o başlık da kaldırılırdı."...peki bahsettiğim konuda herhangi bir tartışma unsuru mevcut değil mi ki halen yerinde duruyor..-bu bağlamda siz tartışma nedir onu da bir tarif edinizde ona göre yazalım yazılarımızı-
3.sü benim tam olarak yaftalamak olarak niteleyemeyeceğim ama oradan bakınca öyle görünen bir yazı yazmış olmamda sizin bu keyfe keder,başına buyruk,ben yaptım oldumcu tavrınızın yadırganamayacak bir payı olduğunu hatırlatmak isterim.zira bana bu işlemi gerekçeleri ile anlatan bir mesaj hadi gerekçelerini geçtim sadece birbilgilendirme mesajı gönderseydiniz ben öyle bir yazı kaleme almaktan imtina ederdim
4.sü ise benim de siyasi tavrım nettir ve Allah'ın izni o kaypak dediğiniz zeminde bunca yıldır ayaklarım kaymadan dimdik bir tavırla durabilmişimdir.evet birilerini yaftalamaktan bahsediliyorsa sizin yapıştırdığınız her kişi yaftasını bende size iade etmek durumundayım.
5.ve son olarak son satırınız- "Kaldı ki sizinle bu sansürdü yahut değildi tartışması yapacak değilim." - da tavrınızın ne kadar tekçi,dediğim dedikçi bir tavır olduğunu gayet açık bir şekilde gözler önüne seriyor.
selametle arkadaşım
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: ayıp ettiniz beyler!!!bir mesaj bile yazmadan konu silmek yeni adet mi burda ???

medet' Alıntı:
1.si açmış olduğum başlığı ilgili bölümde bulamayınca bütün siteyi bütün başlkları kontrol etmem mi gerekir yoksa sizin beni bu konuda bilgilendirmeniz mi daha uygun olur!!! ben edebiyattürkiyeyi epeydir takip eden bir üyeniz olarak bu kadar basit bir taşıma işleminden haberdar edilmeyi beklerdim sizden,tepkimin ve heyecanımın sebeblerinden birisi budur.
Tüm siteyi kontrol etmenize gerek yok, sadece divanın anasayfasında yer alan son 20 iletiye baksaydınız görebilirdiniz. Basit bir bilgilendirme işlemi zaten sistem tarafından yapılıyor. Yani siteden bir ileti farklı bir başlığa taşındığına sistem otomatik olarak mail adresinize taşınan konunun yeni adresini size yollayacaktır. Profilinize girdiğinizde orada

http://www.edebiyatturkiye.com/forum/profile/?u=757;sa=notification

haberdar edilme seçeneklerini göreceksiniz.ilgili bölümden ayarları yapmış olsaydınız konunuza ileti atıldığında otomatik olarak bilgilendirilecektiniz ve dahi mail adresinizde yeni konunun adresi de olacaktı. ilgili bölümü kullanmayı bilmediğini söyleyebilirsiniz fakat bunda benim bir kabahatim yok yukarıda yer alan "yardım" sekmesinde divanın kullanımı anlatılmış durumda.

( http://www.edebiyatturkiye.com/forum/help/ )


medet' Alıntı:
peki bahsettiğim konuda herhangi bir tartışma unsuru mevcut değil mi ki halen yerinde duruyor..-bu bağlamda siz tartışma nedir onu da bir tarif edinizde ona göre yazalım yazılarımızı-
bunun nedeni aslında çok açık ve basit. divandaki birtakım başlıkların yanlış bölümler açılması neticesinde ortaya çıkan bir sorun bu. divanda siyasi konuların gündeme getirilmemesine karar verildiğinde divandaki " Siyaset " bölümü kilitledim sadece ve diğer 3 bölüme de bir uyarı yerleştirdim. divan üzerinde 2500 ün üzerinde konu 40 binin üzerinde ileti olduğunu düşünürsek divanda yer alan tüm başlıkları tek tek kontrol edip gerekli işlemi ypmamı bekleyemezsiniz. dikkat ettiyseniz her iletinin bitiminde ilgili iletiyi yöneticiye bildirmeni için buton mevcut ve bu butondan dostların şikayetleriyle ancak doğru bir tasnif yapılabilir.dolayısı ile bahsettiğiniz başlığın kapatılmama nedeni muhtevası değil açılmış olduğu bölümdür, heronla ilgili olan başlıkta da bunu düşünebilirsiniz. konu açıldığında "siyaset" bölümünde yer alsaydı konu şu anda kilitli olurdu. bahsettiğiniz 2 konuyu da ihbar kabul ediyor ve ilgili bölüme taşıyorum. Yapmanız gereken tek şey söylediğim gibi böyle durumlar olduğunda yöneticilerle irtibata geçip gerekenin yapılmasını sağlamak.

zaten farklı bir gözle bakabilseydiniz ilgili başlıkların olduğu bölümde sizin açmış olduğunuz:

http://www.edebiyatturkiye.com/forum/guncel/sehidlerin-vebali-ihh'nin-boynuna-mi/

ayrıca yine sizin tarafınızdan açılan

http://www.edebiyatturkiye.com/forum/guncel/ergenekon-aslinda-nedir/


gibi bir konuların da orada açık olarak kalmış olduğunu görebilirdiniz. fakat ne hikmetse bunu görmemişsiniz sadece diğer ikisini görmüşsünüz. bu konuları diğeleri gibi siyasi konua dahil ediyorum.Ki konular başlı başına bir siyaset unsuru olmasa da barındırdıklar ve gittikleri yön itibariyle bu yönde,kendiniz de görebilirsiniz bunu.(ilgili konuları gün içinde taşıyacağım, konuların orada olduğunu ve diğerlerine ellemediğimiz gibi onlara da ellemediğimizi görmenizi istiyorum.) Bu durum da sizin tarafgirliğinizi ortaya çıkarıyor.

medet' Alıntı:
benim tam olarak yaftalamak olarak niteleyemeyeceğim ama oradan bakınca öyle görünen bir yazı yazmış olmamda sizin bu keyfe keder,başına buyruk,ben yaptım oldumcu tavrınızın yadırganamayacak bir payı olduğunu hatırlatmak isterim.zira bana bu işlemi gerekçeleri ile anlatan bir mesaj hadi gerekçelerini geçtim sadece birbilgilendirme mesajı gönderseydiniz ben öyle bir yazı kaleme almaktan imtina ederdim

Edebiyat Türkiye'de ben yaptım oldu anlayını sergilemedim hiç. Kaldı ki siyasi konuların kaldırılması azalardan gelen talep konusunda alındı. Bunun ispatı ise sizin açtığınız

http://www.edebiyatturkiye.com/forum/tenkid-ve-tanisma-bolumu/eyvah-mesveret-divaninda-sansurculuk-mu-hortladi/

konusuna benden önce diğer dostların yanıt vermesidir.Keyfi olarak bir kişinin kararı değildir bu. Yukarıda verdiğim örnekleri siz incelemeden ve dahi kendi başlıklarınızın da açık olduğuna dikkat etmeden burada ilgili konunun sırf muhtevasından ya da bahsettiği kişiden dolayı açık kaldığını ifade ederek şahsımı töhmet altında bıraktınız.Bilgilendirme mesajının teknik detayını yukarıda vermiştim. Sistemin bunu otomatik olarak yapıyor olması gerekiyor.Ayarlar yapılmışsa tabi.

medet' Alıntı:
benim de siyasi tavrım nettir ve Allah'ın izni o kaypak dediğiniz zeminde bunca yıldır ayaklarım kaymadan dimdik bir tavırla durabilmişimdir.evet birilerini yaftalamaktan bahsediliyorsa sizin yapıştırdığınız her kişi yaftasını bende size iade etmek durumundayım.

neredeyse yazdıklarımı okumadığınız kanaatine hakim olacağım. siyaset her kişinin işi değildir dedim ve kendimi de her kişiler arasnda gösterdim. çnkü bu konularda duygularımı dizginleyemiyorum bu bana göre bir eksiklik.

medet' Alıntı:
ve son olarak son satırınız- "Kaldı ki sizinle bu sansürdü yahut değildi tartışması yapacak değilim." - da tavrınızın ne kadar tekçi,dediğim dedikçi bir tavır olduğunu gayet açık bir şekilde gözler önüne seriyor.

buna da yanıt verdim ki bahsolunan karar da bir kişinin isteği yönünde değil genel temayül olarak alındı demişim. bu da sizin yargınızı çürütüyor ki yukarıda bağlantı da verdim...hayırlı günler


selametle:)
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: ayıp ettiniz beyler!!!bir mesaj bile yazmadan konu silmek yeni adet mi burda ???

siyasi meseleler üzerine konuşmak ne için yasaklandı?

1- yasaklandı zira maalesef siyasi meselelere dair konuşmayı beceremiyoruz. ispatı için bakınız sair başlıklar.
2- yasaklandı zira ya zemm ya medh kültürü iliklerimize kadar işlemiş. ve yine maalesef siyaset heveskarları hakikat adına değil taraftarlık adına konuşuyor
3- yasaklandı zira siyasi meseleler ne kadar konuşulursa konuşulsun mezkur taraftarlık hissinden ötürü akamete mahkum.
4- yasaklandı zira edebiyatçıların yahut en azından edebiyat heveskarlarının bu hususta bir uslub sahibi olmadığını "gördüm" ve yasaklanması için sair yönetici arkadaşalarımıza teklif "götürdüm". umumun temayülü de bu cihette olunca malum netice hasıl oldu.
5- yasaklandı zira sair meseleler üzerine konuşmanın faydasının siyasi meseleleri konuşmaktan daha ziyade makbule geçtiği bedihi bir hakikat.
6- yasaklandı zira siyaset konuşacağız diye kimsenin gönlünü kırmak istemememize rağmen kırılan gönüller oldu. sadece bu sebebten ötürü dahi yasakta ki hayrı görmek mümkün.
7- yasaklandı zira siyasi yorumlar sizindir amma forum sizin değildir. ol sebebten huzuru bozduğu görülen "şeyi" def etmek site idaresinin vazifeleri arasındadır.

arzu edilirse maddeler çoğaltılabilir.

şahsi kanaatim her mevzuun konuşulmasıdır lakin mezkur maddelerden ötürü maalesef siyaset divana ağır gelmektedir. yine şahsi kanaatim yunus emre hazretlerinin "yunus emre der hoca/gerekse var bin haca/hepisinden en yüce/bir gönüle girmektir" nüktesini sarf-ı nazar etmemek üzredir. çok açık söyleyeyim siyasi mülahazalarını serd eden eşhas içerisinde -istisnalar müstesna- söz söylerken bu nükteyi nazar-ı itibare alan olmadı.

siyaset üzerine konuşmak divanda yasaklanmıştır. beğenirsiniz beğenmezsiniz, kabul edersiniz etmezsiniz, sansürcülük dersiniz yahut demezsiniz tamamiyle sizin bileceğiniz bir mesele. neylersiniz ki divanın yeni yüzü böyle.
 

medet

 
Katılım
6 Haz 2006
Ynt: ayıp ettiniz beyler!!!bir mesaj bile yazmadan konu silmek yeni adet mi burda ???

ayarları yapılmadığından bahisle mesajların gelmediğini söylüyorsunuz amma velakin son üç taşıma hakkında mail gelmiş bulunuyor bunun için teşekkür ederim ama ilk ikisi ile ilgili bir mesaj bulunmadığını da belirtmek isterim.her neyse bu saatten sonra artık gelmesinin bir manası da yok zira olay aydınlığa kavuşmuş bulundu bu vesile ile....
bu mevzuda ne benim söyleyecek sözüm biter ne sizin ama benim yazdıklarımı neden şikayet etmediğimden dem vurmuşsunuz özel bir sebebi yok zira ben onu yakın örnek olduğu için seçtim.kaldıki benim yazdığımın hemen altındakini görmeyen gözler, bütün konuları tetkik etmenin zorluğundan dem vuran sizler benim yazdığım diğer konuları gözden kaçırmayarak sizde tarafgirlikle suçladığınız ben gibi en azından tarafgir davrandığınızı ortaya koymuş oldunuz...
bu kararın genel temayül olarak alındığını da eklemişsiniz ne güzel bir önceki mesajda yer alan sizinle tartışacak değilimden daha nazik daha basit ve daha anlaşılabir ve daha medeni bir cevap ayrıca bunun içinde teşekkür ederim
son söz mehmet baki arkadaşıma gayet hoş bir şekilde konuya açıklık getirmişken son paragraftaki tavrınız için üzgün olduğumu ve bu tarz cümlelerin yakışık almadığını belirtmek isterim ne demek "siyaset üzerine konuşmak divanda yasaklanmıştır. beğenirsiniz beğenmezsiniz, kabul edersiniz etmezsiniz, sansürcülük dersiniz yahut demezsiniz tamamiyle sizin bileceğiniz bir mesele. neylersiniz ki divanın yeni yüzü böyle."...ben karşısındakini kale almayan dayatmacı ve umursamaz bir eda ile yazılan bu yazıları malesef buraya yakıştıramadığımı bir kez daha belirtip sizlere iyi geceler dilerim