Bekarlık / Evlilik :)

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
Faruk Nafiz Çamlıbel söylemiş :))))))Ekli dosyayı görüntüle 627

Şöyle bir çıkış vardı bir de "sacmalama evlenendir evde kalan ,bekâr olan gezer tozar":)

Değişik...

Bekarlar evlenmek istiyor,
Evlenenler boşanmak. Çok uzağa gitmeyeyim bu geceydi bi hanım abla boşandı diye kutlama yapıyordu.Bir de şey görmüştüm. Adliye kapısının onunde bi araba bi güzel de suslemisler ,buyuk harflerle yazıyor boşanıyoruz diye.İşsizler çalışmak istiyor. İşçiler çalışmaktan bıkmış.

Kim nerde değilse orda mutlu olacakmış gibi geliyor.
 

Mina

...
Katılım
5 Ağu 2018
Bekarlık bir yaşa kadar çok güzel tabiki.Ama bir yaştan sonrası cidden sefillik.Kendi evinin düzeninin olması lazım insanın. Ben çevremdeki herkese erken yaşta evlenip anne baba olmayı tavsiye ediyorum açıkçası.
 
Katılım
26 Nis 2007
Bu işler tavsiyeyle oluyorsa dünyada bu kadar bekarın kalması araştırma değer :)
 

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
Bekarlık bir yaşa kadar çok güzel tabiki.Ama bir yaştan sonrası cidden sefillik.Kendi evinin düzeninin olması lazım insanın. Ben çevremdeki herkese erken yaşta evlenip anne baba olmayı tavsiye ediyorum açıkçası.
Bu konuyla ilgili" duygularıma tercuman" diye paylasmak istediğim bi yazı var.

(Alıntıdır)

Yuva kurmak, evlat sahibi olmak müthiş bir şey... Tamam. Ama acaba çok üstüne gitmesek mi insanların?
Kızlar 25'i, erkekler 30'u geçince toplum "eeee ne zaman evleniyorsun", "evlen artık", "senin de başın bi bağlansın" diye başlıyor konuşmaya. Anne babalar sırf mürüvvet görmek için hastayı, aklı dengesi yerinde olmayanı, siniri tepesinde olanı, kendine bakamayacak durumda olanı bile bir dengini bulup evlendiriyorlar. Bir bak bakalım önce evinde, senin oğlun öfkesini kontrol edebiliyor mu, bir ailenin sorumluluğunu alabilecek yapıda mı? Bir bak bakalım kızın bir yuvayı geçindirebilecek mi, kendi ayaklarının üzerinde durabilecek, kendini koruyabilecek mi? Toplum buna bakmaz, bunlar toplumu bağlamaz. Onlar ancak sormayı bilir, "eee yok mu evlilik?" Var! Bak bu gencecik kızı bu serseriye verdiler, ona yuva kurdular, kıza cehennemi yaşattılar.

Sonra başlıyor, "çocuk yok mu çocuk?" soruları. Kimse sormuyor, bu kadın anne olabilecek durumda mı, sabırlı mı, gayretli mi? Kimse sormuyor, bu adamdan baba olur mu? Çünkü bunların dünyaya getirdiği çocuğun her gün yediği dayak, işittiği hakaret, babasından gördüğü istismar toplumu bağlamaz. Onlar ancak sormayı bilir "eee çocuk yok mu?" Var! Bak bu ikisi bir çocuk dünyaya getirdiler, gün aşırı sopalıyorlar. Babası kıza neler yapıyor, yazmayacağım.. "Dövüyorum, sabırsızım, sabaha kadar o bi yanda ağladı ben bi yanda ağladım", mesajlarını okudukça, her seferinde bir kez daha anlıyorum: Herkes evlenmesin, herkes çocuk yapmasın! Her gün başka bir ebeveyn dehşeti haberi görüyoruz, okuyoruz. Çivisi çıktı işin. Akşam bir arkadaşıma bunu yazmak istiyorum, dedim. Hayırdır yine haberlerde bir şey mi gördün dedi. Haberlere düşmeyen kimbilir kaç vaka var, kaç çocuk yatağında ağlayarak sabahlıyor kimbilir.

Sormayalım insanlara ne zaman evleniyorsun, ne zaman çocuk yapıyorsun diye... Kendilerini mecbur hissediyorlar. Değilsiniz. Ruhunuzda bir aileye mensup olmak yoksa, ruhunuzda bir çocuğa iyi birer anne baba olmak yoksa nolur yapmayın, cidden mecbur değilsiniz... Yazık günah.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Evlilik güzel evlenin :) öyle bir evlenmek nasib etsin ki Rabbim dünya ve ahiret eşiniz olmasını isteyin .amin