Cihadsız İslâm

Katılım
30 Ocak 2010
Dağların bile yüklenmekten imtina ettiği, moda tabirle "tırstığı" yük, kutsal vazife. Hangi alimin beyanına, hangi evliyanın sözüne, hangi müçtehidin müceddidin sözüne bakarsan bak, cihadsız İslâm olmaz, olamaz! İslâm deyince peşinen söylenmesi gereken kelimedir cihad.
Ama bazıları, İslâm'ı cihaddan hali bir din haline getirmeye çalışıyor. Onların amaçları İslâm'ı sadece bir manevi tatmin aracı haline getirmek, vicdani bir mesele anlayışına sokmak. Çünkü onların işine gelen bu. Kuzu kuzu, layt bir İslâm. Toplumsal hiç bir amacı olmayan, hayattan uzak, emellerine mani olmayacak bir din. Bunun için uğraşıyorlar, sapık anlayışlarla mealler hazırlıyorlar, akaidimizi bulandırıyorlar.
Cihad Kur'an-ı Kerîm'de ne kadar bahsediliyor biliyor musunuz? İki yüz küsur ayet-i kerimede cihad mevzuu geçiyor! Yani Kur'anın üçte biri!
O çakma alimlerden birinin hazırladığı meale baktım. Fihrist kısmında cihad bahsinin altına 7-8 tane ayet yazmış. İnsaf!!! 200 küsur ayet nereye gitti yahu? O işaret ettiği 7-8 ayet mealinde de lafı eğip bükmüş. "Allah yolunda cihad edin." diye açık bir ayet-i kerime var, "Allah yolunda seferber olun." gibi cümleler kullanmış.

Allah'ım sen bu tahripçilere fırsat verme... Müslümanlara izan nasib eyle...
 

munlu

 
Katılım
12 Ocak 2015
Ynt: Cihadsız İslâm

Hz. Osman (radıyalahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ı dinledim şöyle diyordu: "Allah yolunda bir günlük ribât, diğer menzillerde (Allah yolunda geçirilen) bir günden daha hayırlıdır." Tirmizî, Fedâilu'l-Cihâd 26; ( 1667, 1664, 1665); Buharî, Cihâd 73; Müslim, İmaret 163; İbnu Mâce, Cihâd 7, Nesaî, Cihâd 39, 6, 39).
 
Katılım
19 Eki 2016
Ynt: Cihadsız İslâm

Cihat islam için ne kadar büyük bir nimet. ancak bu konunun öyle boyutları var ki; kimler nasıl hani bu konuyu yok saymaya nasıl önemini az göstermeye çalıştı pek bilgim yok ancak şöyle bir gerçek var. Sen islamı anlamayan birine ciahdı anlatmaya çalışırsan cihat cihat olmaktan çıkar ve farklı mecralara gider. Unutmayın ki günümüzde hala sözde cihat uğruna kadınlarımızn namusuna göz dikildi, çocuklarımızın kanı döküldü.sözde cihat uğruna kandırılan bir sürü kız cinsel ilişkiye girdi Allah a hizmet ettiğini düşünerek. Bunlar hep cihatın yanlış öğretilmesinden yanlış anlaşılmasından. Peki akılları yok mu? Bu şekilde olmasının ana nedeni İslamın özünü anlamayan toplumlardan gelmektedir. çünkü islam her şeyden önce yaşatmayı ölümün önüne koyan bir din. Ki günümüz de müslaman müslümanın kanına kıyarken gelinen noktayı siz düşünün artık. Çok boyutlu bir konu ancak önce cihatın tartışılmasındansa İslamın yanlış anlaşılmasının nedenlerine insek daha doğru olacak gibi..