GÖNLÜMDEN

Katılım
17 Haz 2008
Ynt: GÖNLÜMDEN

hay enver paşa kadar pamuk başınıza! herkes reel politik manyağı olmuş. bir türlü öğrenemedim şu kancıklığı. ''bir saniyesine bile hükmediğimiz bir dünya için, bu kadar fırıldak olmamın anlamı yok!'' çok geriden takip ediyorsun gündemi başkan. ''qurbansız azadlıq olmaz. ona göre de bu gün men ve menim kimi adamlar hebs olunmalıdır.'' enayilik diyorlar şimdi buna yiğit elçibey... enver paşa, elçibey, muhsin başkan... yeriniz çok farklı bende... türk'üm, safım, başım dik!
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: GÖNLÜMDEN

enver paşa için cennet mekan abdulhamid hanın söylediği: "mangal gibi yüreği sinek kadar beyni olmayan adam!" sözünü nazarına takdim ederim.

kancıklığa gelince muhterem eğer kendini o kadar "adam" sayıyorsan şu mesajı yazdığın bilgisayarı aç ve içindeki anakartın, ramin, işlemcinin ve sair parçanın hangi firmalara/millete ait olduğuna bak. çok küfrettiğin yahudinin elinin değmediği hiç bir şey kalmamış vaziyette! eğer halen ben adamım diyorsan at o bilgisayarayı çöpe! türklük kuru kuruya türküm demekle olmuyor maalesef. öyle olsaydı hocanın hesabı "ben türküm diyen türk" olurdu.

bana kuru kuruya türklük edebiyatı yapma muhterem. eğer türklük edebiyatı yapmak lazım gelirse ben hakikisini yaparım!
 
Katılım
17 Haz 2008
Ynt: GÖNLÜMDEN

ah enver paşa, hükümetin gözden çıkardığı edirne, bırakaydın da gavurda kalaydı. selimiye avrupanın en büyük kilisesi olaydı. edirne'yi türk enver değil de, gayri türk enver alsaydı; strateji dehası olmuştu. bizim payımıza da akılsızlık düştü.
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: GÖNLÜMDEN

görünen o ki senin yanlışlarını tashih edeceğim.

edirne hangi savaştan sonra elimizden çıktı muhterem? cennet mekan sultan abdulhamid hanın balkanlardaki kilise farklılığına devamlı tesiri sebebi ile osmanlıya bulaşamayanlar hangi vakadan sonra osmanlıya bulaşma cesaretini kendinde buldu? bu işte müessir kimlerdir? sen cevab verme ben vereyim: abdulhamid hanın stratejisini ters yüz edip balkan milletlerini barıştıranlar ittihadçilerdir. enveri, cemali, talatı...

bir malumat daha enver paşa türkçü felan değildir. onun türkçülüğü birinci cihan harbi ile başlamıştır. anasırcıdır ittihadçılar. adı üstünde ittihad. ittihad edilen nedir diye bir düşünün bakalım. enver paşanın ittihadı, ittihad-ı anasır (72,5 millet) abdulhamid hanın ittihadı ise ittihad-ı islam'dır. senin kahramanlık destanı olarak nazar ettiğin edirnenin geri alınması enver paşa ve şurekasının kabiliyetinden ötürü değil ikinci balkan harbinin başlamasındandır. balkan devletçikleri osmanlıdan hesab ettiklerinden fazla toprak alınca kim daha çoğunu alacak kavgasına düşmeyeydi şayet bırakın edirneyi istanbul elden giderdi. heyhat ki hal edilen abdulhamid han birinci balkan harbinde selanikte sürgüne gönderildiği yahudi köşkünde devrin hükümetince kendisine gönderilen ve "gitmemiz lazım düşman selaniğe geliyor" diyen emir erine:" selanik istanbul demektir! selaniğin düşmesi istanbulun düşmesi demektir. siz savaşmayacaksanız şayet bana silah verin ben savaşayım" cevabını vermiştir.

enver paşa! paşa felan değil beydir o bey! nerede görüşmüş beylikten paşalığa 2 senede geçilmesi.
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: GÖNLÜMDEN

bir malumat daha:

halaskar zabitan nedir bir bakılsın. ordu içindeki ikiliğe engel olamayanlar mı türk birliğini sağlayacakmış? hadi ordan!
 
Katılım
17 Haz 2008
Ynt: GÖNLÜMDEN

enver almışsa; rakip zayıftır, zemin kaygandır. karlofça'dan bu tarafa, bütün suç enver'in zaten! Allah razı olsun, nevzat kösoğlu'ndan...
 
Katılım
27 Mar 2006
Ynt: GÖNLÜMDEN

ah canom..... görseydin gönlünü ne halde...... :(
 
Katılım
27 Mar 2006
Ynt: GÖNLÜMDEN

Birinin, bunları "ona" söylemesi gerekiyordu....
 

Levvame

''âh'' bir iklimse şayet...toprağına tabi'yim...
Katılım
3 May 2010
Ynt: GÖNLÜMDEN

İnsan toprak için mi süslenir?
Neden ve Niçindir bunca çaba...?
 
Katılım
27 Mar 2006
Ynt: GÖNLÜMDEN

“Bırakın sevginizde cesaret olsun! Sevginizle yürümelisiniz size korku salanın üstüne. Sizin şerefiniz şu olsun:Daima sevildiğinizden fazla sevmek ve asla ikinci olmamak.Bırakın korksun erkek,seven kadından:Kadın sevince her fedakarlığı yapar ve geri kalan her şeyi değersiz sayar”

Nietzsche
 
Katılım
27 Mar 2006
Ynt: GÖNLÜMDEN

Esen rüzgarı duyuyor musun? Sadece, kapa gözlerini ve dinle...
 
Katılım
26 Kas 2008
Ynt: GÖNLÜMDEN

Hüzün dalgası çarptıysa bir insanın yüreğine.Ya Mevlâsını özlemiştir yada Mevlâsı onu !!!
Mevlâyı özl...eyen gönül ya hüznü bekler yada hüzündedir…Bela, gam ve keder Mevlânın sevdiklerine gösterdiği kamçıdır…Vurdukça kendine çeker…İmam Rabbani
Pişmanlık ateşiyle dolu bir gönülle, nemli gözlerle tevbe et! Zîrâ çiçekler güneşli ve ıslak yerlerde açar…” ^^Mevlana^^
 

asudem

 
Katılım
12 Tem 2007
Ynt: GÖNLÜMDEN

sular ve gökler arasında yapayalnızım.
tut ki yeni yaratılmışım.Bu yüzden mi sudan sebeplerle yitiririz su gibi aziz şeyleri çoğu zaman...
sular durulduğunda aydınlanır anlamlar ama sular durulmaz dalgalanmadan!
dalgalanmadan aydınlanacak hepp duru kalacak anlamların düşündeyim.
herekese herşeye inat peşindeyim
su gibi aziz olmak isterken sudan sebeplere yenilmekteyim
ama vazgeçmeyecegim...
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: GÖNLÜMDEN

bir ses ki duyulur kulaklarda ses kesilince
bir ses ki sağır eder insanı dilden edilince
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: GÖNLÜMDEN

hey gidi ...biz gönlümüz olduğunu san(dır)mış(lar)ız
 
Katılım
30 Ocak 2010
Ynt: GÖNLÜMDEN

Bir kapıya vardım, seyrettim hâneyi
Kolay göründü bu meydânda dem sürmek
Girdim ve yaşadım çetin hengâmeyi
Baktım ki zormuş gizli âyânı görmek...