Hayırlı Cuma'lar...

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Ey divan sakinleri,Rabbim yüreğinizden geçeni sizin için hayrlı kılsın ve bu cuma vaktinin yüzü suyu hürmetine tüm dualarınızı kabul etsin ve ne müşkülünüz varsa bir an önce çözsün hayrlı cumalar .Cumanız mübarek olsun
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

cumamız mübarek ola. cenab-ı hakk hepimize istikamet, güzel ahlak ve kamil iman nasib etsin.

amin.
 
Katılım
18 Mar 2009
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Cumamız mübarek ola...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Cumanız mübarek olsun kardeşlerim.Hayırlı cumalar.
 

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Katılım
11 Eyl 2006
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Cumanız cuma tadında olsun dostlar...
 
Katılım
19 Ağu 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Amin.. Ramazan-ı şerifin bu ilk cuması hepimize hayırlar getirsin inşallah...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

cümleten cumanız mübarek olsun.bu cuma bende dua istiyorum
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

evla' Alıntı:
cümleten cumanız mübarek olsun.bu cuma bende dua istiyorum
Allah istikamette kılsın, güzel ahlak ve kamil iman nasib eylesin. iki cihanda da yüzünüz ak olsun, hem sizin hem cümle ümmet-i muhammed'in. cenab-ı hakk huzuruna yüzü kara varanlardan eylemesin. emanetini iman ile beraber teslim etmeyi nasib etsin.

amin.

hayırlı cumalar olsun.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

amin baki hocam amin.


Bismillahirrahmanirrahim.

Sallû ala seyyidina Muhammed.
Sallû ala mürşidina Muhammed.
Sallû âla Şemsiddüha Muhammed
Sallû âla Resûlihüda Muhammed.

El- evvlü Allah,El-ahirü Allah -Ez-zahiru Allah,El--Bâtınu Allah Hayrihi ve şeriihi minellah.Men kâne fi kalbini Allah,femuinuhu fid-dareyni Allah.
Rabbiş-rahli sadri ve yessir li emri vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli.Ve üfevvidu emri ilallah innallâhe basirun bil-ibâd.
Yarabbi!İnsanı surette birbirine müsavi kıldın.Zİra , hepimizin ana ve babası Adem ile Havva'dır (a.s.) velakin bizleri sureta insan olmakran kurtar.Suretimizi insan kıldığın gibi,siyret be batınımızı da insan eyle!
Bizi rah-ı hidayet olan dini islamdan ayırma!Mürşidirâh-ı hakikat olan,iki cihan fahri eşrefil-halayık insaniiye ve mecmail hakikıl iymaniyye olan Habibi- edibine bahş eyle!
İlahi;Kalplerimizi tevhid nuru ile nurlandır!Aklımıza tevfik ver.Bizleri irfan sahibi eyle!
Ya Hannan!Ya Mennan!İlim senin sıfatındır.İnsanın kıymeti ilm ile kaimdir.Kendi ilmine mağrur olup,senden dûr olanlardan eyleme!İblis gibi iflas edenlerden kılma.Okuyupda delaleti artan,hidayeti bulamayan ehl-i gafletten kılma!
Yarab! İnsan daima ilim ile şeref ve lûtuf sahibi olur.Okuyup da,okuduğumuz ile âmil olmayıp,cahil maskarası olan güruhu delaletten bizleri kılma.
İlahi!Bizleri;doymayan göz,kanmayan ağız sahibi kılıp deryayı tamaa düşürme.

İlahi!Bizleri senden razı olan,senin verdiğin nimete kanaatkar,gözü tok,gönlü zengin,ganilerinden eyle.Dertlerine; cihandan deva bekleyenlerden eyleme.Zira ,dünyadan dertlerine deva umanlar,yaralarına çare değil,belki yaralarının üstüne yara açmış olurlar.Bizi nâdânı cahil ile hem-bezmi sohbet etme.Zira cahil ile sohbet etmek musibettir.Bizi cahillere yoldaş eyleme yarabbi!Bizi rıza-ı şerifin olan amellerden kullan.
Yarab!Bizleri hevayı nefsine esir olup,nefs elinde zebun olanlardan kılma!
İlahi!Bizleri iyman ile öldür,salihlere ilhak eyle.Yüze gülen düşmandan koru.Namerde ve merdine muhtaç etme.Düşmanlarımızı bize güldürme.Fani dünya nimeti kimseye baki değildir.Faniyi,baki sanıp,nakşa ve nakkaşa aldanan ehli gafletten bizi kılma.
İlahi!Bizleri;salih aşık kullarından ayırma.İsimlerimizi defteri islamdan ,ünvanımızı divanı uşşakdan silme.İlahi!Yüzümüzü ve gözümüzü,gönlümüzü nuru-islam,nuru -iyman ve nuru-kur'an ila ziyadar eyle.Kalbimizden dünya muhabbetini ihrac ve tathir eyle.Dilimizi seb'ten,küfürden,gıybetten,yalandan,acı söz söylemekden ve nemmameden ve boş kelamdan tathir eyleyip,gönlümüzü,gözümüzü ve yüzümüzü nuru Kur'an ile pûr nûr eyle!İymanlı bir kalp,şefkatli ve merhametli bir sadre mâlik kıl yarabbi!
İlahi!Bizleri evlatlarına terbiye ettirdiklerinden eyleme.Bir lokma ekmek için kapı kapı dolaşıp;yare ve ağyara el açanlardan eyleme.İlme say ettir.Bizleri,öyle ilim ile süsle ki,o ilimden senin rizan,senin cennetin,senin cemalin bulunsun.O ilim bizleri yalnız,dünyada insanların sevgisine mazhar kılmasın.O ilimle dünya ve ahiretimiz mamûr olsun.O ilimle bizler senin ve Resûlünün indinde mergub ve mahbub olalım.İşte,bizleri bu ilimle tezyin eyle Allah!ım.
Yarabbi!Bu alemde sana tapan ve habibini her şeyinden ziyade sevip,onun yoluna her şeyi feda edenler ölmez.Onlar ab-ı hayat içtiler.Bizleri okuyan ve okuduğu ile amil olan,ihlas ile işleyen,okuduğunu düşünüp ,fikr eyleyen.Allahtan korkan.Allahı seven.Allaha yakınlık isteyen ve istediğini kendine ihsan olunan zümre-i necata ithal eyle Yarabbi!
Bizleri habibine bağışla,affın ile dilşad eyle.Ahir ve akibetimizi hayr eyle.son kelamımızı tevhid ve Kur'anı mecid eyle,Yarabbi!Bi-hürmeti-seyyidil mürselin.

Amin!Amin!Amin!Hamiş:Bu duâ İrşad kitabından alınmıştır.Elhac Muzaffer Ozak İçin de bir fatih-a şerif okursanız.Allah ebedi Razı olsun onlardan ve sayılarını artırsın.
 
Katılım
6 Mar 2008
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Cumamız mübarek olsun:)
 
Katılım
26 Kas 2008
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Duasız Üşürmüş Yürekler bil! Sana Bir Dua Eden Olsun Sende Birine Dua Edebil! Bilemezsin Hangi kırık... Gönlün Duasıdır Karanlıklarını Aydınlatan! Ve Umulmadık Kapılar Açan! Bilemezsin Kimin İçin Ettiğin Duadır Seni Böyle Ayakta Tutan.
Hayırlı Günler,Cuma'nız Mübarek Olsun.Hayırlı Cumalar...
 

Levvame

''âh'' bir iklimse şayet...toprağına tabi'yim...
Katılım
3 May 2010
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Cumamız hayr olsun inşaallah...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

YA FETTAH YA FETTAH YA FETTAH YA RAHMAN YA RAHİM YA KERİM
Yarabbim güzel isimlerinin hürmetine, efendimiz Muhammet Mustafa (sav) hürmetine, Mübarek Ramazan-ı Şerif hürmetine, Cuma gününün hürmetine, Mübarek cuma saatinin hürmetine, bizleri affet bizlere mağfiret et. Rızandan ayırma. Günahlarımızı affet Allahım. Gazabından affına, azabından rızana senden yine sana sığınırız Allahım.
Bizlere senin sevgini, senin sevdiklerinin sevgisini ve senin sevgine götürecek hayırlı ameller nasip et Allahım. Haksın birsin teksin sen den başka kimsemiz yok Allahım. Rızandan ayırma.
Tüm hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza eda ve ödeme kolaylığı, işi olmayanlara iş, eşi olmayanlara eş, aile huzuru olmayanlara aile huzuru, kavuşamayanlara kavuşmayı ve bilmediğimiz ne dertleri varsa tüm sıkıntılarımızı gider Allahım.
Tüm dostlarımın ve müslüman kardeşlerimin iki cihanda yar ve yardımcısı ol. Tüm sıkıntılarını gider selamete ulaştır yarabbim.
Allahım ülkemize dirlik düzen huzur refah ver. Askerlerimizi polislerimizi koru.
Her türlü felaketten ülkemize ve müslümanları koru.
Allahım müslüman olmayan kişilerede nurundan nasip et. İslamiyetle şereflenmesini nasip et. Hasbinallahi ve nimel vekil. LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH. LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZ ZALİMİN. AMİN AMİN AMİN
YA VEHHAB YA VEHHAB YA VEHHAB YA VEHHAB YA VEHHAB YA VEHHAB YA VEHHAB
Cumanız Mübarek olsun.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Bismillahirrahmanirrahim.
Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.
eşarp

Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Ved duha .Vel leyli iza seca.Ma veddeake rabbüke ve ma kala.Velel ahiratü hayrun leke minel üla.Ve le sevfe yu'tıyke rabbüke fe terda.E lem yecidke yetiymen fe ava.Ve vecedeke dallen fe heda .Ve vecedeke ailen fe ağna.Fe emmel yetiyme fela takhar.Ve emmes saile fe la tenher.Ve emma bi nı'meti rabbike fe haddis

Cumanız mübarek olsun.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Cumanız mübarek olsun arkadaşlar.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

Her vaktiniz hayr olsun,cumanız mübarek olsun.ümmed-i muhammedin sonra divanın Allah yar ve yardımcısı olsun.
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: Hayırlı Cuma'lar...

evla' Alıntı:
Her vaktiniz hayr olsun,cumanız mübarek olsun.ümmed-i muhammedin sonra divanın Allah yar ve yardımcısı olsun.
amin. cumamız mübarek olsun. Allah kadrini bilenlerden eylesin cümlemizi.