İhtimaller ?

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Bu dünya da bize en çok hata yapmakdan korkmayı öğrettiler.
Peki insan'ın bu dünyada verilen haklarından önce (kim neye göre teşir etti onu da tam anlamış değiliz)
"hata yapma" hakkı olduğunu kim kime söyledi?Asıl takılı kaldığım ve içinden çıkamadığım
hata hangi kriterler de hata hakkına sahip.Acaba "yanlış" ile "hata"yı birbirine karıştırmıyormuyuz?
bir doğrunun yanlış olbilmesi için İlahi emirlerin dışı yanlış değilmidir?Özümüzden gözümüzden ve gönlümüzden kopan
ruhlarımız yanlışlar için de kıvranırken sana ait azalar sessiz ve vakur bir şekil de beklerken, hangi merci karar verebilmek de buna?
haydi geçelim...
İnsanların en büyük gafletinin hayatların da ki hata dediklerinin diğer bir kişi yaptığın da aynı hata olduğunu düşünmekteler.
kesinlikle hayr diyorum.Benzerlik taşıyabilme ve sonucun da ne olabileceğini kestirebilinirliği ile aynı hata olma ihtimalinin yüz de
bir olduğunu yarım ve çürük kafamla düşünüyorum.Hata denilen o meftun.belki de kişin yaşaması ve en önemlisi yüzleşmesi gereken bir ihtiyaçı ise?
Evet hata da bir ihtiyaçdır.Nefes almak gibi (ve için).Asgari düzeyde hata yapanların hayranı olurken hiç acaba hata yapmanın zevkinden mahrum olduklarını düşünemedik bile.
Hata'yı büyük hata veya küçük hata diye isimlendirenler kader çizgisinin hangi tarafından baktıklarına şüpheleniyorum.
 
Katılım
27 Mar 2006
Ynt: İhtimaller ?

Ben de çürük kafamla düşündüğüm vakit:), her insan hata yapabilir yapmalı sözüne anlam veremiyorum.. Bişeylere sığınmak gibi geliyor bana. Ben hataların bir çoğunun hemen hemen aynı kapsamlı olduğunu düşünüyorum ve ders alınabilir alınmalıdır diyorum.Hata yapmanın zevkinden mahrum olmak diye bir söz bana ters... Peki hiç ders aldın mı diye sorarsan hayır her seferinde kafamın dikine gidiyorum derim:)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: İhtimaller ?

"Susma susdukça sıra sana gelecek" dediklerin de sıranın bize ve size ulaşacağını biliyoruz deriz.

Kaybetmekden korkuyorum dediklerin de belki
"kazandık mı ki?" deriz
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: İhtimaller ?

İçinde ki firavunları öldürmek?
nasıl olur ?
Firavun'u tanıyormuyuz ki ?
 
Katılım
15 Kas 2008
Ynt: İhtimaller ?

İÇİMİZDEKİ FİRAVUNLAR ÖYLE ÇOK Kİ..
adeta sıraya girmiş tesbih taneleri misali...

rabbani ve rahmani niyetler haricinde yapılan heriş bir firavun işi..her düşünce bir firavun düşüncedir de dualarımızla..besmele güzelliğinde silinir..yok farzedilir..kabul edilmez ilahi huzurda da nefisler perişan oluer ölümün başlangıcı olan insani son nefeste..!
 
Katılım
15 Kas 2008
Ynt: İhtimaller ?

"hata"lar nasıl karşılanmalı..nasıl görülemli..nasıl yaşanmalı ki faydalı işlerden olsun maddi ve manevi hayatlar akışında..!

bence "hata"lar...ya dünya işlerinde yapılır tecrübe olur sonrasında...ya da manevi güzelliklerde yapılır da tövbe kapısında olgunlaştırır imanlı kulları hatalar sonrasında..

bence "hata"lar zarar vermeden ve zarar görmeden...yük olmadan ve yük kabuletmeden oluyorsa kişiseldir...değilse toplumsaldır..öyleyse..insanların yarısı doğruluk yarısı da hatalı durumlardan ilerleyerek hayatlarına devam ederler..insani açılardan bir eksiklik değil..doğruların bulunmasına yarayan işlerdendir...eğer doğru anlamda kullanılıyor ve değerlendiriliyorsa...
rabbani açıdan bir eksiklik değil bir ihtiyaçtır ki cahil ve zalim olarak yaratılan insanın hayat içinde olgunlaşması ve takvaya kavuşması için acilen gereklilerdendir..!
yeter ki niyetler güzel olsun..niyetler rabbani rızaya uygun olsun..!yeter ki insanları kandırmak ve aldatmak için yapılmasın..!
hatalar..ihtiyaçtır ehline..!
 
Katılım
18 Mar 2009
Ynt: İhtimaller ?

Cem Yılmaz Hindistan'a gitmiş ve orda gördüklerini,yaşadıklarını bir gösterisinde anlatmıştı.Şu yoga mevzusu :D "İçimizde" demişti sevgi için.Şimdi bizim içimizde firavun mu var?Nası bişey?Güzel slogan "içimizde" :D
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: İhtimaller ?

yav iddialı bir söz değil mii ?
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: İhtimaller ?

Mahşer' Alıntı:
Yok vallahi ben abdestime güvenirim.
Allah mübarek etsin lakin hani tasavvuf erbabının düsturlarınca "yok mu" demiştim. yoksa var veya yok elbette ben bilemem.