İlahiyat hocaları...

Hikmet

Terliklerimle...
Katılım
16 Eyl 2009
Önceden siz de okumuşunuzdur bunları amma tekrar karşıma çıkıp da ilk okduğum gün gibi güldüğümü görünce paylaşmak istedim :D

Derse girmek devamsızlık hakkınız doluncaya kadar menduptur.. Ondan sonrası farzdır. Derse girdikten sonra çıkmak ise namazı bozmak gibidir. Çünkü ders ibadettir..

Marx bu ayeti duysaydı yirmidört ayar müslüman olurdu. (hangi ayetse çok merak ettim)

Beyaz hoca benim tanrı sorunu kitabımı göstermiş medyaya, bakın demiş, bizim burdaki hocaların tanrıyla bile sorunu var.
 
Katılım
6 Şub 2009
Ynt: İlahiyat hocaları...

Bana ilahiyat hocası demeyin Allah aşkına...evdeki arkadaşların aklını karıştırmışlar düzeltene kadar neler çektiğimi ben bilirim..çok farklı bakış açıları var sanırım..anlatıyorlar..çok garip..
 

Hikmet

Terliklerimle...
Katılım
16 Eyl 2009
Ynt: İlahiyat hocaları...

Aklı karışık olmayan bir insan gösterebilir misiniz bana? En ufak bir çocuğun bile aklı karışıktır çünkü ona 'cee eee' yaptığınız zaman nereye kaybolduğunuz düşüncesi aklının karışması için iyi bir nedendir.
İlahiyat hocası sorduğu sorunun bilincindedir. Amaç öğrenciyi düşünmeye, araştırmaya yöneltmektir. Ot olan adam bunlara yeltenmeyeceği için o fakülteden mezun olsa bile işe yaramaz.
Her insanın bakış açısı farklıdır. Bu en güzelidir zaten.
Neyi düzeltene kadar ne çektiniz? Kim düzgün ki kimi düzeltiyoruz?
 
Katılım
6 Şub 2009
Ynt: İlahiyat hocaları...

sana hocaların şefaat yoktur

Allah mekandan münezeehtir bundan dolayı miraç da yoktur..

sırat yoktur dediler mi canım..?

bunları düzeltmeye çalıştım..herşeyi farklı yorumluyorlar.....ben bizim üniversitedekileri diyorum..ki birçok üniversitede var bu tarz hocalar...çok zayıf şeyleri dayanak gösterip kafa karıştıryorlar işte...tabıkı hepsi değildir böyle..çok kişi var ağlayıp yardım isteyen itikadı bozulan..soru sorup araştırmasını isteme ayrı birşeydir bu tarz yorumlarda bulunup var olan şeyleri yok saymak ayrı şeydir
 
Katılım
6 Şub 2009
Ynt: İlahiyat hocaları...

evet bende düzgün bir insan değilim milleti düzeltmek değildi derdim zaten.. sadece hocalarının dediklerine karşı şeyler söyledim ayet ve hadisler ışığında..vs..zaten ikna da oldular çok şükür...

bakış açısının farklı olması tabıkı çok güzel ama yanlış olması ayrı..