kısa kısa kesitler...

27 Ara 2005
bir bahar gecesi genc bir budist rahip aglayarak uyanir. genc rahibin ustasi sorar "kabus mu gordun ?"
"hayır"
"üzüntü verici bir rüya mıydı ?"
"hayır" der genc rahip "güzel bir ruyaydı gördüğüm".
"pekı neden boyle aglıyorsun ?"
genc rahıp gözyaşlarını siler ve sessizce cevaplar,

"çunkü gördüğüm rüya asla gerçek olamaz"

"Bir şey sevmeye değerse ölmeye de değer mi? "
 
27 Mar 2006
Ynt: kısa kısa kesitler...

Oysa insanların çoğu ,yeni ilişkilere eski bağlarla geliyorlardı.Geçmişten taşıdıkları ister güvensizlik ,ister anlaşılamamak ,isterse çevrelerine ördükleri duvarları olsun,her bağ yeni ilişkiyi özgürce yaşamalarını engelliyordu.Daha önceki ilişkilerinde haksızlığa uğradıkları konusunda belki haklıydılar ama,haksızlık edenin karşı taraf değil de ,bir türlü bırakamadıkları "geçmişleri"olduğunu göremiyorlardı.

İşte farklı kayalarda ,ayrı ayrı kendine yetebilmeyi gerçekleştirebilmiş bu iki martı ,birbirleri için "geçmiş"teki yerlerini terk edebilmiş;sıfır seviyesine inerek benlik bağlarından arınmış ,böylece "bir" olarak göğe doğru yükselebilmişlerdi.....

kayıp gül'den...
 
30 Ocak 2010
Ynt: kısa kısa kesitler...

İbrâhim (a.s.), rûhunu kabzetmeğe gelen ölüm meleğine: "Hiç dostun, dostunu öldürdüğünü gördün mü?" diye sorar. Allahu Teâlâ da O'na: "Hiç dostun, dostuna ulaşmasını kerih gördüğünü duydun mu?" diye vahyeder. Bunun üzerine İbrâhim (a.s.): "Şimdi cânımı al." der.

İhyâ'u Ulûmi'd-Dîn'den
 
30 Ocak 2010
Ynt: kısa kısa kesitler...

Fâtih bir gün otururken aklından geçiriyor: Milletim beni lâyık görmeyip tahttan indirecek olsa, başımı sokacak bir evim de yok! Bunu düşündükten sonra aklına medrese hücreleri geliyor. Bari oradan kendime bir hücre ayırtayım gâyesiyle medreseye mektup yazıyor. Medreseden gelen cevap şu: Talebemiz olmayana hücre ayrılmaz! Fâtih cevabında talebe olarak alınmak istediğini söyleyince bir itiraz daha geliyor: İmtihansız talebe alınmaz!
Ve Fâtih imtihana giriyor. Kazanınca talebelik hakkını elde ediyor, istediği hücre de ayrılıyor.
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
3 Ağu 2008
Ynt: kısa kısa kesitler...

ağabeylerimiz ile sofrada oturuyoruz. bir mesele konuşuluyor. ağabeylerimden biri bir sebebten şöyle bir kelam etti: "başına ne geldiyse Allah'tan (c.c.) bilmediğinden geldi!..." sadece "offf" diyebildim. kaşık içinde yemek olduğu halde elimde...
 

Levvame

''âh'' bir iklimse şayet...toprağına tabi'yim...
3 May 2010
Ynt: kısa kısa kesitler...

“ Söyle, senin de kalbine kuşlar konuyor, içinde laleler açıyor mu?”
 
26 Nis 2007
"Rumeli Hisan’ndaki bir antikacının vitrininde, on dokuzuncu yüzyıldan kalma bazı ibrikler var. Zamanında defolu sayıldıklan için pazarlanamamışlar. Defoları, veremli işçilerin soluklanyla birlikte cama üfledikleri kan damlaları. İbrikler bugün antika fiyatında."
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
24 Eyl 2007
Ne güzel konuymuş.yav yaşlanıyor ve kaçırıyor oldum.
 

Dilhun

 
20 Haz 2018
"Bir adam günde iki somun ekmeğim olsa, çalışmasam, hep yatsam dermiş. Derken bir suça adı karışınca zindana atılmış; Sonra sabah bir, akşam bir, günde iki somun ekmek.. Attâr, "Her insanın nasibi hayali kadardır" der. Hayâller muhakkak gerçekleşiyor; Hayırlısını istemek gerek."
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
29 Tem 2018
.
 
Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt