Kitap Fuarı

Mina

...
Katılım
5 Ağu 2018
En uyguna aldığım kitaplardı
2-5-9-11 tl idi fiyatları
TDK ve Atatürk Araltırmaları Merkezi olmasa halimiz harapmış
Kitaplar genel itibariyla pahalıydı bence
Fiyatları arttırmışlar sonra indirim var diye yazmışlar güya
Tüyap iyi hoş güzel ama eleştirilecek de çok yönü var.
 

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
2020 gelmeden 2020 'nin kitap fuarları listesini incelemişimdir:)

Çukurova Kitap Fuarı

Tarih: 04 – 12 Ocak 2020
Yer: Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi – Çukurova / ADANA
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
Keşke ülkedeki tüm kitap fuarlarına gidebilecek imkânım olsa. Kitaplarla dolu bir gezegene seyahat misâli. İlkokul birinci sınıftan itibaren edindiğim tüm kitaplardan oluşturduğum büyük bir kütüphanem vardı. Yurt dışına çıkınca onları anneme götürdüm. Gel zaman git zaman tatile geldiğimde kolilerde gördükçe içim acıyor üzülüyordum. Sonra onları kolilere hapsetmenin yanlış olduğunu düşünüp bağışlamaya karar verdim. Ve bu olaydan bir yıl sonra vatana kesin dönüş yapma kararı aldık:( İşe bak Semender sen planlar yaparsın o an kader başka bir plan çizer ve her zaman kaderin çizdiği plan işler.
İşte bu kitap ve kütüphane maceramdan dolayı fuarlar ve kütüphaneler bana kendi kütüphanemi hatırlatıyor eski bir dosta rastlamış gibi oluyorum.
Sonra ufaktan yine bir kütüphane oluşturmaya başladım. Yalnız gurbete çıkmak insanı sadeliğe,minimal yaşam dedikleri;"Az eşya çok huzur" hayat felsefesine yöneltiyor. Kolay mı? Kaç yıl sadece üç dört valizle yaşamayı öğrendik:) "Tencerede pişirip kapağında yerim." atasözünü bizzat gerçek anlamıyla hayata geçirdik:) Ketılda yumurta kaynatıp tek bardaktan hem su hem kahve(çay olmadığı için) içmeyi deneyimledik. Az eşya ama çokça güzel anılar biriktirmişiz onu fark ettik.İnsan kılık kıyafet vs her anlamda hiçbir fazlalık istemiyor hayatında. Kullanmayacaksam almamalıyım diye düşünüyor.Ele güne muhtaç olmayacak kadar ve ihtiyacın olduğu kadar maddiyat,gönül dolusu fazlaca güzel anılar olsun istiyor. Sizce de öyle değil mi eskiden az eşya vardı ve insanlar çokça güzel anılar biriktirirdi.Şimdiyse......:(
 
Son düzenleme:

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
8-16 Şubat Üsküdar kitap Fuarı

Pazartesi ordayım gelene Nevmekan’da kahve ısmarlıyorum :)
Ne kadar güzel bir fikir. İstanbul'da olsam kesin gelirdim lakin birkaç saat olunca mesafe kar kış da eklenince malesef sevgili @Mina Bu teklifi üzerime alınsam başka bir kitap fuarı için olur mu acaba? :D
 

EnesBey

NesBey
Katılım
28 Ara 2007
Kitap fuarina gidince bu kadar okuyan yazan insanin icinde bu kadar cahil naasil oluyor diyorum demekki herkes kendine okuyup yaziyo voleyide yayinevleriyle fuarcilar vuruyo.