muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

Katılım
6 Şub 2009
hepinizi bu iğrenç diziyi rtük e şikayet etmeye davet ediyorum..

178 şikayet hattı
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

Fragmanlar yanıltıcı olabilir mi ?
 

Bedevi

Pesimist
Katılım
27 Mar 2009
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

Dünyaya hükmetmiş koskocaman bir imparatorluğun bu şekilde anlatılması bence yanlış bir şey.Fragmanlarını izledim ve tamamen rezalet.RTÜK böyle dizileri vizyona koymadan önce hiç mi incelemiyor merak ediyorum işin açıkçası.O kadar güzel şeylerimiz varken tutup böyle saçmasapan dizilerin gösterime girmesi bizim adımıza utanç verici bi durum.Osmanlı İmparatorluğunu böyle lanse etmek yanlış ve bir o kadar da üzücü.YAZIKLAR OLSUN...
 

mehmet baki

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Katılım
3 Ağu 2008
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

evla' Alıntı:
Fragmanlar yanıltıcı olabilir mi ?
sanmıyorum. kuvvetle muhtemel bel altı sahne ve dialoglar mebzul miktarda olacak. hem böylece"haremin" gavurun gözünde taşıdığı manaya muvafık hareket edilmiş olur!

açıkcası beni esas hırpalayan pazarın namusunun olmaması. "tekbir" eşarptan ne kadar rahatsız olduk ki kanuni'nin yatak odası muhabbetine tahammül edemiyoruz?! iğneyi bizim mahalle kendine batırsın evvel... "tekbir" eşarp ve "mevlana" sucuk ile pazarın, mahallenin namusuna musallat olduğunu akl edemeyen biz değil miyiz?

aklıma bir misal geldi. şöyleki:

vakti zamanında bir adama "efendim beldemizde zina zuhur etti" demişler. adam "mühim değil küçük bir hadise. bizim nahiyede yok" demiş. bir zaman sonra "efendim nahiyemizde zina zuhur etti" demişler. adam yine "mühim değil. bizim mahallede yok" demiş. bir müddet sonra "efendim mahallemizde zina zuhur etti" demişler adama. adam ise "mühim değil bizim sokakta yok" demiş. yine bir müddet sonra "efendim sokağımızda zina zuhur etti" demişler. adam gene "benim evimde yok demiş." nihayet adama "efendim hanımınızı zina yaparken görmüşler" denilmiş adam -afv buyurun- elleri ile ardını kapatarak "vallahi ben de yok" demiş!

bu memlekette basiret sahipleri -misalen ahmet turan alkan, yusuf kaplan, dücane cündioğlu, ismet özel gibi- kapitalizmin yani pazarın bizim mahalleyi nasıl tar u mar ettiğini, yakın bir gelecekte bugün "âli" olarak gördüğümüz pek çok şeyin "adi"leşeceğini, tariflerin içinin boşaltılacağını ve günü geldiği vakit "dinin ne?" suali yerine "sermayen ne kadar?" sualinin beş vakit namaz kılan müslümanın "amentüsü" olacağını ihtar ettiklerini görmek lazım. gidişatı okumak için bana kalırsa "okuyup yazmaya" bile hacet yok. tekbir eşarp ile mevlana sucuk durduğu müddetçe bizim mahallenin yarasındaki cerahat boşalmaz.

burnunu göstermekten haya eden ninenin torununun zina ederken basılması üzerine "ben zina yapıyorum amma ninem abdestli namazlı kadındı" müdafaasından ibret almak lazım.
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Katılım
12 Şub 2009
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

Hassasiyetiniz için hepinizi tebrik ederim. Allah hepinizden razı olsun. Ben RTÜK'e şikayetimi yaptım, fakat yetmez. Başbakanlığa da şikayetlerimizi bildirelim:

http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

Bu linkteki şikayet hattına da yazarsak daha etkili olabilir...Her yerden her yandan şikayet etmek faydalı olabilir.

Bu arada fragmanlarını gördüm, haksızlık etmeyelim diye. Söylenenler azmış bile. Homoseksüellik havası bile uyandırmaya çalışmışlar. Ömrü at üstünde geçmiş bir büyüğümüze atılan bu çamurun altında kalmalarını diliyorum.

Halkımıza iş düşüyor. İnşallah bu rezaleti seyretmezler.
 

Dil-şâd

Benim tedbirim, Sen'in takdirinden küçüktür.
Katılım
11 Eyl 2006
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

Umarım bu durumdan duyduğumuz rahatsızlığı kale alırlar.
 
Katılım
12 Şub 2009
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

Kötü niyetli oldukları kanaatindeyim. Bu işin arkasında pislik bir düşünce var.
 
Katılım
18 Mar 2009
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

Diziyi seyretmedim ama ortalık çalkalanıyor.Her yanda bu dizi konuşuluyor.Sanırım gayesine kısmen ulaştı lakin bu gayede kullandığı yöntem çok çirkin.Bülent Arınç bir islam alimi edasıyla güzel bir kısas yaptı:"Atatürk'e hakaret bu ülkede suç,peki ya tarihimiz için önemli bir yere sahip şahıslara hakaret suç değil mi?"bu mealden birşeyler söyledi.Kısas yaptı sözün kısası.Ahlaksızlık neşrediliyor alenen.Saptırılıyor gerçekler.Belkide ahlaksızlık uzun bir süredir neşrediliyor ama bu yolla neşredilmemişti hiçbir zaman.Bizim milletimiz hamaset-vari tarihiyle yaşar,övünür her zaman.Geçmişe büyük ve derin bir saygı vardır sevginin ötesinde.Bu ülkede nice diziler yayınlandı ama hiç böyle kıyamet kopmadı sorusunun cevabı aslında bizim ata kültürümüzde yatıyor.Bunlar yıllardır söylenen(kitaplarda) şeyler.Açıkcası hiç rahatsız olmadım.Televizyona yansıdı diye herkes görme şansına(talihsizliğine) sahip oldu.Tepki bu yüzden çığ gibi.Fatih'e yıllardır oğlancı derler,Yavuz'a demediğini bırakmaz aleviler,Mevlana ve Şems arasındaki muhabbete çirkin yakıştırmalar yapılır.Eski Türk filmlerinde çizilen imam,hoca,şeyh tiplerine bakın hep üç kağıtçı,zampara yeni tabirle kolpa tipler.Aslında biz bu görüntülere yabancı değiliz,o yüzden çok şaşırıpta iti köpeği mağrur etmemekte fayda var.Bu ülkede M.Kemal’in büstünü yıkan inek bile ceza alıyorsa bunların ceza almaması imkansız,böyle inanıyorum ben :D
 
Katılım
6 Şub 2009
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

en sinir bozucu olanıda o ..insan hazmedemiyor bende yaptım şikayetimi inşallah bir sonuç alınır

444 1 178
 
Katılım
6 Şub 2009
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

işin şu boyutuda var başka bir forumda yazmıştım..malesef tarihimizi ecdadımızı en doğru şekilde anlatacak bir film yok yada var ben bilmiyorum..öyle bir film yapılmalıkı ortalık çalkanalnmalı..meydanı ite köpeğe bırakırsan olacağı bu..bu işe el atmak lazım.
 

edebisof

EDEBİSOF
Katılım
9 Nis 2011
Ynt: muhteşem yüzyıl muhteşem rezalet!!!!

kanuni sultan süleyman ki muhibbi o ki evliyalık derecesinde bütün padişahlar da medrese eğitimi almış savaşalara PEYGAMBER EFENDİMİZİ (S.A.V)görmeden çıkmamış Yavuz sultan selimin soyundan nasıl gösterirler öle ya kara leke değil kara vicdanlılar nasıl ona şarap içebilir veyahut evlenmeden zina yapmıştır diyebilirler bu nasıl insanlık ya rezillik kınıyorum kınamaya da devam edicem