saatli maarif takvimi

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: saatli maarif takvimi

Allah sağlıklı hayırlı,bereketli,gönül gözü açık ilk önce vatana millete sonra da sizlere hayrlı evlat olur İnşallah.Allah yolunda yaşasın,Allah yolunda nefes alsın,Allah yolun da adımları olsun. :) çok sevindim İnşallah süt kokusunu almaya geliriz.geliriz de yeğenimizin ismi nedir :)
 

terk-i diyar

"aziz misafirim"
Katılım
17 Şub 2008
Ynt: saatli maarif takvimi

güzel temennileriniz için hepinize teşekkür ederim.Amin amin diyorum :)Rabbim emanete sahip çıkabilenlerden eylesin inşallah

evla' Alıntı:
çok sevindim İnşallah süt kokusunu almaya geliriz.geliriz de yeğenimizin ismi nedir :)
tabiki buyrun ablacım :)ismi hamza yusuf
 
Katılım
26 Kas 2008
Ynt: saatli maarif takvimi

terk-i diyar' Alıntı:
18.06.10 hayatımı(zı)n yeni başlangıcı...
hoşgeldin canım oğlum...

(bir süreliğine yokum selametle dostlar...)
Allah analı babalı büyütsün sizin için hayırlı bir evlat olur inşallah
 

ecrin

Başka bir seyyareden gelmiş gibiyim.
Katılım
13 Nis 2008
Ynt: saatli maarif takvimi

Sen kendin bir 'nur'dun zaten şimdi bi 'nur' daha mı geldi dünyaya :) Ben seni değil; oğlunu tebrik ediyorum senin gibi bir annesi olduğu için..
 
Katılım
30 Ocak 2010
Srebrenica Katliamı'nın üzerinden 15 yıl geçti.

Bugün; Srebrenica'da 8300 erkeğin katledildiği günün 15. yıldönümü. Aslında bahsedilecek çok mevzuu var. Şehid olan 8000 kusur insancığa mı üzülelim, yoksa arkada kanal karılarına-kızlarına mı? (Aşağıda alıntıda da geçiyor;) şehid olanların bir mezarlarının dahi bulunmayışına mı, yoksa kadıncağızların, şehid olan erkeklerinin vücutlarından küçük bir parça olsun arıyor olmalarına mı? Gıkını çıkartmayan (Hocamın tabiriyle) Çiftleşmiş Milletler'e mi kızalım; yoksa "Bizi koruyun." diye Boşnakların yalvardığı Hollanda'nın köpeklerinin "Alın, öldürün." diye Sırp köpeklerine teslim edişine mi kızalım? Yok yok; biz en iyisi katliamdan önce BM'nin Srebrenica'yı 'Güvenli Bölge' ilan etmesine şaşalım.

[quote author=http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1004537&title=soykirimin-yildonumunde-huzun-ve-gozyasi-hakim]
Anneleri onları doğururken kolsuz, bacaksız, başsız doğurmamıştı... Ancak onların tabutları çok hafifti. Çünkü birçoğunun bedeninin bir kısmı hala bilinmeyen yerlerde saklı duruyordu. Tabutlar içinde ise kimisinin tek bacağı, kimisinin sadece kaburgaları, kimisinin ise sadece kafatası bulunuyordu. Hala iki bin kişinin yakınları, kurbanlarının bir tırnağını dahi bulamadı.
[/quote]

http://www.candundar.com.tr/index.php?Did=3228

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1004537&title=soykirimin-yildonumunde-huzun-ve-gozyasi-hakim&haberSayfa=0

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=37659&p=7&rid=2

http://www.srebrenitsa.ihh.org.tr/foto/index.php
 
Katılım
17 Haz 2008
Ynt: saatli maarif takvimi

katliam başlamadan önce, katliamın mimarlarından olan sırp general ratko miladiç bir sırp tv kanalına şunları söylüyordu:

"işte 11 Temmuz 1995'te sırp şehri srebrenitsa'dayız. büyük bir sırp bayramı arifesindeyken, bu şehri sırp milletine armağan ediyoruz. nihayet yeniçerilere karşı ayaklanmasından sonra, bu topraklarda türkler'den intikam almamızın vakti geldi."

Allah rahmet eylesin. mekânları cennet olsun.