Şeb-i Arus Hz. Mevlana Celaleddini Rumi Vuslat Yıldönümü.

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ynt: Şeb-i Arus Hz. Mevlana Celaleddini Rumi Vuslat Yıldönümü.

yusuf kardeşim ... her dönem münkirler vardır zaten.Peygamber sav'den bu yana hiç bir şey çok değişmedi diyebiliriz.Efendimizin sav buyurduğu gibi "Müslümanlık garip geldi, garip gidecek"
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Tartışmalarla,dünyada en çok okunan şair olarak,gavurun gönlünü yumuşatan,sevda adamı Hz.Pir Mevlana Hazretlerinin (k.s.)bir senesi daha.o vuslatına erdi.diyeceğini dedi aşkını gamını kederini çekti düğün günü gerçekleşti.bize nasib olsun onları anlamak ve yaşayabilmek.Rahmetle sevgiyle anıyorum.bugün fatiha'yı şerifeler,dualar da yeri olması dileğiyle.Aşıklar sultanınlarına selam olsun.şefaatları her birimize nasib olsun.amin
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
Sene 2008'de Şeb-i Arus'u izlemek bizlere de nasip oldu.Her bir tavrın,nağmenin,usulün derin anlamları var.Bunların ışığında izleyince mest olmamak mümkün değil.
Şu zamanlarda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey Mevlânâ-gönül olmak.
Artık birbirimizden kaçar olduk.Eskiden yolda karşılaşınca selamdan öte sohbet eden bir millet iken şimdilerde selam vermek şöyle dursun yollarımız kesişmesin diye yollarımızı değiştiren bir millet haline geldik.Bir şeylerin değişmesi gerek.
Dîvan-ı Meşveret'in muhabbet havasının gerçek dünyayı da sarması duasıyla.Hepimiz muhabbetle kalalım.Gönüllerimiz muhabbetten bir dem bile uzak kalmasın.
 

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
Zikredilen programı şuraya bırakıyor ;meşveret ahalisiyle bu gibi güzel programlara beraber katılabilmek ümidiyle diyorum:)

 

Dilhun

 
Katılım
20 Haz 2018
Ölüm onun için yaradana kavuşmaktır.Bir insan düşünün ki ölümü düğün belliyor.Ölüm günü aynı zamanda doğum günü.Doğum günün kutlu olsun Mevlânâ...

"İnsan yaratılmışların en şereflisidir" düsturuyla “Gel, ne olursan ol yine gel.." diyen ve her dinden, her dilden, her renkten insanı kucaklayan, yüzyıllardır düşünceleriyle içimize ışık tutan ,

"Şems bana bir şey daha öğretti:"
“Dünyada biri üşüyorsa, sen ısınamazsın”.

öğretileriyle ,Mevlânâ 'yı Mevlânâ yapan ,hayatının özetini hamdım , piştim ,yandım kelimeleriyle açıklayan Mevlâna'yı ŞEMS'le beraber anıyorum .Rahmet ve hasretle.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
İlk önce bizler selam vereceğiz.biz düzeldikçe dünya düzelecek.beklemeyelim yapalım gitsin.
-Allah'ım kaçak kulun tekrar kapına döndü.Asi kulun sulh için sana döndü.Günahkar kulun özür dileyerek sana geldi.Sen cömertliğinle beni affet,lütfunla tevbemi kabul buyur!Bana rahmet nazarınla bak!
İmam Gazali Hazretleri(k.s.)
 

EnesBey

NesBey
Katılım
28 Ara 2007
Sen onca sene ekmegini ye suyunu ic gez dolas semsle ahbaplik et sonra da misafiri oldugun evden ayrilacagin zaman dugun dernek kur. Arkandan gelenlerde yesil dolarlari toplasin .