Şiir Yarışması

mimpara

 
Katılım
12 Kas 2011
Merhaba İstanbul'da ilçeler arası şiir yarışması düzenleniyor buna katılabilmem için okul içindeki elemeleri geçmem gerekiyor...

Şiirler :
Yaş Otuz Beş, Çoban Çeşmesi, Merdiven, Ben Sana Mecburum, Herşey Sende Gizli

Hangisini seçmemi önerirsiniz?

Ve birde bir sorum daha olacak, bu şiirleri indirip dinledim onlar gibi mi okuyacağım? Çünkü okuma tarzları çok değişik çok ağır okuyamam :)

İlginize teşekkürler aranıza bugün katıldım :)
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: Şiir Yarışması

Merhaba. Hoş geldin...

Yazdığın şiirler birçok kişi tarafından defalarca yorumlanan şiirler. Bu şiirleri seçmenin avantajları ve dezavatajları var.Uzatmadan sorularına geçeyim.

1-Şiirlerden herhangi birini seçebilirsin, her ses her şiire gitmez. Ses tonun hangisine uygunsa onu seçmelisin.Buradaki her şiirin kendine özgü okunma şekli var.

2-Şiirleri dinlediğim gibi mi okumalıyım?
O dinlediğin eserler sana ilham vermeli, onlardan faydalanmalısın ama üzerine bir şeyler de katmalısın. Kendine özgü bir jest mimik ses tonu kullanmalısın. Ama bunu yaparken de şiirin ahengine dikkat etmelisin. Misal Her Şey Sende Gizli şiirini duygusuz bir tonda çok tok bir sesle okuyamazsın.

Eğer ağır şiir okumayı sevmiyorsan,Çoban Çeşmesi ni tercih edebilirsin. Ne çok hareketli ne çok yavaş okunabilecek bir şiir.

selam.

not: şiirini seçtikten sonra etrafındaki insanlara oku, yorumlarını al.öğretmenlerinin fikirleri al... ya da kaydet buraya koy biz dinleyelim fikir söyleyelim :)
 

mimpara

 
Katılım
12 Kas 2011
Ynt: Şiir Yarışması

Hoş buldum..
Aslında bir sürü şiir seçenekleri var ama ben kulak aşınası olduklarımdan okumak istedim :)
Kendime özgü okuyuşu sevdim ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :)

Sanırım yine de Çoban Çeşmesi'ni okumayacağım ve kadedip buraya koyamam çekinirim. :) Neyse hayırlısı olsun tekrar teşekkürler..