Türkiye Ayağa Kalktı

Lamia

 
Katılım
8 May 2007
Türkiye terör saldırıları için tek yürek oldu. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe yapılan saldırı, düzenlenen gösterilerle kınandı. İstanbul'da gösteri nedeniyle Anadolu Yakası'nda E-5 bir süre trafiğe kapandı. Halk sokağa indi, işte görüntüler;
Bilecik:
Bilecik ayaklandı. Vatandaş terörü ellerindeki pankartlar ve sloganlarla lanetledi. Bilecik'in Bozüyük ilçesinde belediye binası yakınında toplanan grup, Bozüyük-Eskişehir kara yolunda ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti.

Kara yolunu trafiğe kapatan ve terör örgütünü lanetleyen sloganlar atan grup, daha sonra güzergah değiştirerek, Bozüyük-Bursa kara yolunu trafiğe kapattı.Bolu:
Hakkari'de hain saldırıda 12 askerimizi şehit eden terör örgütü PKK'ya tepkiler sürüyor. Bolu'da vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile sokaklara döküldüler ve terör örgütünü protesto ettiler
Yalova:
Yalova'da kentin değişik noktalarından Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyarak, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen bir grup vatandaş, ''Kahrolsun PKK'' ve ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' şeklinde sloganlar attı. Bu sırada, caddeleri dolduran kalabalığa, diğer vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi. Öte yandan, Yalovalılar terörü protesto etmek için ev ve iş yerlerinin camlarına bayrak astı.İzmir:
İzmir'de Yüksekova ilçesinde askeri birliğe yapılan saldırı, düzenlenen gösterilerle kınandıTrabzon:
Trabzonspor taraftarları derneği tarafından düzenlenen teröre lanet mitingine yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı. Trabzonspor Taraftarlar Derneğince düzenlenen ''Teröre Lanet Mitingi'' kapsamında Uzun Sokak'ta toplanan çok sayıda vatandaş, ellerindeki Türk bayrakları ve ''Bu vatan size minnetle dua eder. Kanınız yerde kalmaz, aziz şehitlerimiz'' yazılı pankart eşliğinde sloganlar atarak yürüyüşü geçtiler.
Gazinatep:
Gaziantep'te bir grup vatandaş ellerinde bayrakla Şelale Kavşağı'ndan yürüyerek Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk anıtı önünde toplandı.Şehitler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı'nı okuyan gruptakiler, slogan atarak terörü lanetlediler.

Maarif Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na yürümek isteyen vatandaşlar, polis tarafından engellendiMuğla:
Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir grup vatandaş, Hakkari/Dağlıca'da 12 askerin şehit olduğu ve 16 askerin yaralandığı terörist saldırıyı protesto etti. Ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ve pankartlarla terörü protsto eden vatandaşlar sık sık slogan attı. Terör örgütü aleyhine sloganlar atan gruptakiler, Atatürk heykelini Türk bayraklarıyla donattılar.

Protestocu gruba, araçlarıyla yoldan geçen vatandaşlar da korna çalarak
destek verdi.Bursa:
Bursa'da Altıparmak ve Setbaşı'nda toplanan vatandaşlar, Heykel'deki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyerek, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Hepimiz Mehmetiz, hepimiz şehidiz'' sloganları attılar.

Fatih Mahallesi'nde toplanan vatandaşlar da sloganlar eşliğinde Yalova yolunu kullanarak, Osmangazi Metro İstasyonu önüne kadar yürüdü.

Ayrıca, Cumhuriyet Caddesi ve Dikkaldırım caddelerinin de aralarında bulunduğu kentin bazı cadde ve mahallelerinde de protesto gösterileri düzenlendiErzurum:
Erzurum'da vatandaşlar, Hakkari'deki çatışmada 12 askerin şehit olmasının ardından terör örgütüne tepki olarak yürüyüş yaptı. Terör örgütü PKK'yı attıkları sloganlarla lanetlediler...


Aksaray:
Hakkari Yüksekova'da 12 askerin şehit edilmesi Aksaray'da protestoya dönüştü. küçük bir grubun Türk bayrakları ile bankalar caddesi hükümet konağını önünde başlattığı protestolu yürüyüş, esnaf ve vatandaşların katılımıyla büyüdü.


Şehitler için okulu kırdılar
22 Ekim 2007 Pazartesi 12:09
Terörü protestolar sürüyor. Adana ve Yozgat'ta liseliler sokağa döküldü.TÜRKİYE SUSMUYOR

Gaziantep: Gece vardiyasından çıkan işçiler terörü lanetledi. Türk Bayraklarıyla yürüyen işçiler, terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Kent merkezinde toplanan çalışanlar, şehitler için 5 dakika saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu, dua etti.

ŞANLIURFA: Kentte faaliyet gösteren 6 minibüs kooperatifine bağlı yaklaşık 260 minibüs ve halk otobüsü, Hakkari'deki saldırıyı kınamak amacıyla, 3 gün süreyle araçlarına Türk Bayrağı asacak.Yozgat: Teröre şehit veren Yozgat'ta işyerleri camlarını Türk bayrakları ile donattı. Saldırıda şehit olan Piyade Er Lokman Eker'in cenazesi akşam Yozgat'a getirilecek.

SİVAS: Cumhuriyet Üniversitesi'ndeki Kenan Doğulu konseri iptal edildi. Kentteki iş yerleri Türk bayrakları ile donatıldı.

TÜRKİYE DÜN GECE UYUMADI


Türkiye'nin dört bir yanında dün gece protestolar vardı. Ankara ve Antalya'daki gösteriler uzun saatler boyunca sürdü.

Mersin'de ise esnaf işyerlerini bayraklarla donatarak tepkisini ortaya koydu. Edirne Belediyesi de terörü protesto için kende 700 bayrak astı.