Yerli Yabancı Dizi ve Yorumlarımız.

Hikmet

Yalınayak.
Katılım
16 Eyl 2009
Ben de Vuslat izliyorum. Yorum yok, sadece izliyorum.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Diziler
Asıl kahraman
Kötü insan
Bir amaç
Hatalı davranışlar
Bir konunun muhakkak saklanması ve sonra o konunun muhakkak ortaya çıkışı
Kötü yan karakterin aslında iyiliğe hizmet etmesi
Bol bol reklam...
Hikayenin bir milleti ilgilendirmesi ve millet üzerinde etkileri
Gavurun iyiliklerin içinde enaniyet barındırması
Bir amaç genelde kendi doğrusunun olması
Kötünün amaçı hakimiyet ve güç olması diziler acaib bir şey oldu.
Aklıma gelenler bunlar...bazen çok sıkıcı geliyor.
 

Hikmet

Yalınayak.
Katılım
16 Eyl 2009
AFTER LIFE
Çok sakin, kısa bölümlerden oluşan, çoğunlukla insanın kendisini ve genel olarak insan hallerini sorgulatan iyi bir dizi olmuş. Bence izleyin.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Remember ,böyle acımasız bir senarist kore de bulmak çok zor genellikle mutlu son ya da umutlu son ile biten kore dizilerinin tam zıttı bir şeyi de seyircinin isteğine göre vermez.izleyin zaman kaybı değil.
No.9 izleyen var mı? Çok methini duydum.anlattıkları kadar çekimler her zaman şaşırtıyor mu?
 

EnesBey

NesBey
Katılım
28 Ara 2007
Listeye aldim kurtar vadisi ve eskiyanin bolumlerini bitirince ilk sirada after life olacak
 

Hikmet

Yalınayak.
Katılım
16 Eyl 2009
İzleyişimden aradan epey geçti ama Maniac ve Seven Seconds 'ı önereyim.
Maniac biraz saçma gelebilir ama oyuncular çok iyi, konu insan psikolojisini düzeltmek üzerine ve 2.hapı yuttuktan sonraki rüyanın sonu beni mahvetti. (Rüyalar da çok hoşuma gitti. İyi işlemişler. )Kafamda şimşekler çaktı. Ama abartıyor da olabilirim. Sadece ara ara sıkılabiliyorsunuz.
Seven Seconds ise çok basit bi konusu var. olayların nasıl gelişeceğini merak + insanın hangi koşulda neler yapabileceği belki biraz + biraz da siyah beyaz ayrımcılığı yok tanrıya inanıyoruz ama tüm bu yaşananlar ne peki gibi gidip tam tersine çevirmeleri güzeldi.
Revolution'u sevmedim mesela. Konu güzeldide robot gibiydi oyuncular. Çekimleri de sevmedim izleyemedim.
 
Son düzenleme:

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Diziler sinema tiyatro tarihin de ne kadar eskiye gidebilirim kafam da bilmiyorum.piyes yazarlarımız çok aslın da.misal vermem gerekir ise Hamid Tarhan bir çok eseri mevcut(neden bunları sahneleyemeyiz) ,yeşil çam dediğimiz ermeni topluluğu(ermenilere saldırı cümlesi değil tespittir)ilk önce hanımlarımızım modernleşmesine milli değerlerimizin hiçe açılmasının kapısıdır.cem yılmazın değimiyle "yoldan çekilin ben kadınım" kadını muz soyar gibi soyan zihniyet (çok uzatmayacağım az çok fikir sahibiyiz) ilerleyen tarihler de kadın ve erkek cimasını filme alıp üstüne konulu filmler çekildi.neyse bunlara alıştık.sevişme sahnesi mi doğal canım.. sonra araya nanoşlar girdi hepimiz erkeğin o haline güldük ...Allah'ım ne masum günler .sonra hayatlarımıza aşk üçgenleri,dörtgenler hatta beşgenlere alıştık.şimdi gözümüze sokulan eş cinsellik normalleştiriliyor her dizi de her sinema da karşımıza konulan dayınılmaz sevgiler ,ilgiler çok rahatsızım çok...
Kadın ne vardı soyunucak bak nelere sebep verdi.
Çok rahatsızım kendi film ve dizilerimizi çekmeliyiz sırf bunun için zengin olmak istiyorum.bir müslüman erkeğin 24 saat de nasıl sıkıntı çektiğini bir kaç şairin hayatını ,bir kaç padişah bir iki savaşı ,ve açık onların jargonu ile dalga geçen diziler ah nasib olacak mı acaba...
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
Eskilerden Lie To Me adında bir dizi var. Toplamda üç sezondur. Her bölümünde ana konu üzerinden ayrı insanlar ve yan konular işlenir. FBI ile çalışan bir bilim insanının polisiye olayları çözme gizemini konu alıyor ana konu bu. Çözme yöntemi de bu kişinin yeteneğinde gizli. Yeteneği ne mi? Yalan söyleyenleri tespit ediyor. Gerisini anlatmayayım ipucu vermemek için. Keyifli seyirler:)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
@ferahsan who killed malcolm x?
Netflix de bugün yayına girdi ilgini çeker bilgin olsun.(belki haberdar olmadın diye) eminim kendilerince yorumladılar yinede izlenir diye düşünüyorum.
 

Hikmet

Yalınayak.
Katılım
16 Eyl 2009
Son dizi film mesajımdaki 3 diziyi de zar zor hatırladım. Hö dedim. Hele seven seconds şu an hiç yok bende, google a yazıp bakıcam.

Kidding izliyorum şu an. Epey geniş zamana yaydım, yaş ilerledikçe dizi izlemek 2. 3. Plana düşüveriyor :)

Atiyeyi de izledim de şimdi hiç kafa yoramıcam ama insanın kendini tanıması, keşfetmesi, vs.. basite indirgiyorlar ya, kolaymış gibi gösteriyorlar ya.. biz burada yırtınıyoruz ve gitgide karmaşıklaşıyoruz.. bunşar hoop hemen kendilerini buluyolar. Her şeye rağmen finali heyecanlandırdı, beklemiyordum.

Onisciente ye bakın derim. Basit gibi biraz ama içinde bulundukları durum çok ilgincime gitti dizi boyunca.

>>>Off bi de Decalog. İlk bölümünü çevirdiler sadece diye biliyorum. İzleyinmutlaka.<<<
 

Hikmet

Yalınayak.
Katılım
16 Eyl 2009
BU ARADA "TUTUNAMAYANLAR" TABİ Kİ. CANIM BENİM. CANIM TUTUNAMAYANLARIM. KİTABI DA ÇIKTI.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
BU ARADA "TUTUNAMAYANLAR" TABİ Kİ. CANIM BENİM. CANIM TUTUNAMAYANLARIM. KİTABI DA ÇIKTI.
Tutunamayanları birinci bölümünü izleyebildim.karakterler güzel ilhan perisi favorim :) oldu leyla ile memnundan çok etkilenmiş o biraz rahatsız etti daha güzel absürtlestirip deli laf sokabilir ama dizi izlenebilir durumda fırsat buldukça akişa yetişeceğim :)