Yıl bitmeden, yeniden Merhaba :)

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
ula uşaklar geçmişe takılmamak lazım. Niye hortlatıyorsunuz bunları.yeni dünya görüşümüz gereği divanın ayakta kalabileceği kadar kalması gerektiği görüşündeyim artık. yani gençlikte hedefler büyük olunca ve bu hedeflere ulaşılamayınca pire için yorgan yaktığımız, arada bir celallendiğimiz doğrudur. mevla açık kalmasını nasip etmiş, ocağın ateşi sönmemiş. niyetimiz de ocağın ateşinin hiç sönmemesi sağlamak. divanın önce kullanıcı/üye/ziyaretçi anlamında kendini idame ettirmesini arzuluyorum.

divanın işte uzun yıllar yayında kalması için de işte uzun soluklu bir sponsor tarzı bir şey aradım ama memlekette sanata edebiyata yatırım yapan pek yok. millet bal alacağı çiçeğe destek oluyor. birkaç yayın evine vs mail atmıştım tenezzül edip kimse yanıt dahi vermedi bu anlamda. maddi anlamda beni çok zorda koymadıkça divan ebedlere dek ayakta duracaktır . zaten yeni sisteme geçme nedenlerinden biri de buydu. önceki sistem sorunlu idi ve çağın gerektirdiği imkanlara sahip değildi. şimdi öyle değil. Sıkıntı yok kaptan dümende. Yol açık. Gemi sağlam. Yolcular kaliteli. Deniz sakin :)

Olur da bir gün kapatmak gerekirse mekanı çok öncesinden yukarılarda yapıldığı gibi davul zurna ile ilan ederek makul bir gerekçe sunarak isteyen verilerini yedeklesin diyerek yaparız bu işi hem. Bir gece ansızın ışıklar sönmüşse yani buraya ulaşılamıyorsa bilin ki benim rızam dışındadır ve bir yerlerde ışıkları tekrar açmak için uğraşıyorumdur. Divana üyeleri sahip çıkarsa kapanmaz hem. Ama üyeler basmış gitmişse kırk yılda bir bakıyorsa onun için kapanmış kapanmamış önemli değil. Sevgi fedakarlık ister sanırım

Selamlar.